mobil: 602 292 383
Domů » O škole » Naše úspěchy

Naše úspěchy – to se to těm našim dětem zase povedlo!

Proskákaly se až na druhé místo!

V pátek 2. června 2017 jsme se vypravily autobusem na mistrovství republiky s kroužkem rope skippingu do Brna. Cesta trvala dlouho. Přijely jsme na místo. Hala se nám zdála obrovská. Odnesly jsme si věci a pak jsme sledovaly ostatní týmy. „Budou lepší?“ Cítily jsme se nervózně a trápily nás obavy, že se nám sestava nepovede. Ze vší nervozity nám pěkně vyhládlo. Posilněni jídlem jsme procvičovaly sestavu. Konečně nás vyhlásili. Sestava se k naší radosti povedla skvěle. Pak už jsme jen netrpělivě čekaly na vyhlášení. Skončily jsme na druhém místě z celkového počtu čtrnácti týmů. Cestu domů jsme většinou únavou prospaly, ale cítily jsme se hrdě na náš velký úspěch (autorky: Adéla Aschenbrennerová a Miluše Šťastná).

Jarní atletické závody vynesly medaile

Zájmový kroužek atletiky se pravidelně zúčastňuje několika závodů pořádaných atletickým svazem. Každé jaro jezdíme na krajský přebor do Prahy na Strahov. Děti závodí v nafukovací hale v disciplíně, která mu vyhovuje. V březnu 2017 získala Zuzana Šmákalová zlato na 600 m a bronz v dálce, štafeta na 4x60 m získala bronz. Na jaře a na podzim jezdíme na atletický víceboj, kdy každý závodník absolvuje všechny disciplíny – 60 m sprint, dálku, kriket a 300 m či 400 m běh. Letos 13.9. naši borci přivezli úctyhodných 7 medailí, a to 2x zlato, 2x stříbro a 3x bronz. Za zmínku stojí výsledky dálky:

Patrik Kaločai             385 cm
Zuzana Šmákalová    336 cm
Adéla Kušnierová      336 cm

a sprintu na 60 m:
Adéla Kušnierová         9,9 s
David Němec              10,1 s

Ve středu 9. 5. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu v atletice

Naši žáci nás v Nýřanech opět skvěle reprezentovali! Dosáhli kvalitních výkonů a z 10 zúčastněných škol skončili na 5. místě. Plno jejich výkonů bylo skvělých, zejména bodoval Michal Skolek a Matěj Kovář.

Matěj Kovář – vítěz čtyřboje okresu Plzeň-sever, mladší atletky druhé

V jednotlivcích nad všemi zúčastněnými vynikl svou všestranností Matěj Kovář.

Běh 60 m:          7,8 s
Běh 1000 m:      3:16
Skok do výšky:  150 cm
Hod kriketovým míčkem: 74,60 m

Zejména disciplína v hodu míčkem musela být kvůli Matějovi přesunuta na větší hřiště, aby se jeho výkon dal změřit :-D.

Druhé místo v trojboji mladších žákyň získaly v Nýřanech Adéla Kušnierová a Zuzana Šmákalová.

Šachoví přeborníci okresu

24. ledna 2018 na Gymnáziu Mikulášské náměstí naše družstvo šachistů 1. st. ZŠ (Adam Kleistner, Václav Koubík, Jan Nejdl, Adam Klečka a Vít Gregor) získalo titul přeborníka okresu Plzeň sever  a v krajském kole (28.2.) skončilo na 6. místě.  Družstvo 2. stupně ve složení Marie Smolová, Adéla Aschenbrennerová, Michaela Marková a Nely Horská skončilo v okrese na pěkném 4. místě a mnoha chlapcům ukázalo, jak se hrají šachy!