Zbůch

Naše úspěchy

To se to těm našim dětem zase povedlo!

Proskákaly se až na druhé místo!

V pátek 2. června 2017 jsme se vypravily autobusem na mistrovství republiky s kroužkem rope skippingu do Brna. Cesta trvala dlouho. Přijely jsme na místo. Hala se nám zdála obrovská. Odnesly jsme si věci a pak jsme sledovaly ostatní týmy. „Budou lepší?“ Cítily jsme se nervózně a trápily nás obavy, že se nám sestava nepovede. Ze vší nervozity nám pěkně vyhládlo. Posilněni jídlem jsme procvičovaly sestavu. Konečně nás vyhlásili. Sestava se k naší radosti povedla skvěle. Pak už jsme jen netrpělivě čekaly na vyhlášení. Skončily jsme na druhém místě z celkového počtu čtrnácti týmů. Cestu domů jsme většinou únavou prospaly, ale cítily jsme se hrdě na náš velký úspěch (autorky: Adéla Aschenbrennerová a Miluše Šťastná).

skákání přes svihadlo

Jarní atletické závody vynesly medaile

Zájmový kroužek atletiky se pravidelně zúčastňuje několika závodů pořádaných atletickým svazem. Každé jaro jezdíme na krajský přebor do Prahy na Strahov. Děti závodí v nafukovací hale v disciplíně, která mu vyhovuje. V březnu 2017 získala Zuzana Šmákalová zlato na 600 m a bronz v dálce, štafeta na 4×60 m získala bronz. Na jaře a na podzim jezdíme na atletický víceboj, kdy každý závodník absolvuje všechny disciplíny – 60 m sprint, dálku, kriket a 300 m či 400 m běh. Letos 13.9. naši borci přivezli úctyhodných 7 medailí, a to 2x zlato, 2x stříbro a 3x bronz.

diplomy

Ve středu 9. 5. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu v atletice

Naši žáci nás v Nýřanech opět skvěle reprezentovali! Dosáhli kvalitních výkonů a z 10 zúčastněných škol skončili na 5. místě. Plno jejich výkonů bylo skvělých, zejména bodoval Michal Skolek a Matěj Kovář.

Matěj

V jednotlivcích nad všemi zúčastněnými vynikl svou všestranností Matěj Kovář.

• Běh 60 m: 7,8 s
  • Běh 1000 m: 3:16
  • Skok do výšky:150 cm
  • Hod kriketovým míčkem: 74,60 m

Zejména disciplína v hodu míčkem musela být kvůli Matějovi přesunuta na větší hřiště, aby se jeho výkon dal změřit :-D.

Druhé místo v trojboji mladších žákyň získaly v Nýřanech Adéla Kušnierová a Zuzana Šmákalová.

trojboj

Šachoví přeborníci okresu

24. ledna 2018 na Gymnáziu Mikulášské náměstí naše družstvo šachistů 1. st. ZŠ (Adam Kleistner, Václav Koubík, Jan Nejdl, Adam Klečka a Vít Gregor) získalo titul přeborníka okresu Plzeň sever  a v krajském kole (28.2.) skončilo na 6. místě.  Družstvo 2. stupně ve složení Marie Smolová, Adéla Aschenbrennerová, Michaela Marková a Nely Horská skončilo v okrese na pěkném 4. místě a mnoha chlapcům ukázalo, jak se hrají šachy!